Žena, která milovala telefony

08.07.2019 18:03

Je skoro až trapné, k čemu všemu se používá mobilní telefon. "Už máš tu svou vlahou mušličku odhalenou?" napsal jí chlap, co si říkal Drahoš. 

"Hmm, právě jsem si stáhla kalhotky," odepsala Martina.

Pokračovali v konverzaci, kterou začali už včera. Zatímco ještě vyřizovala maily, začal ji takhle na dálku svádět.    

"Chci, aby sis ji krásně připravila," napsal Drahoš, "mám ti to udělat prstíky nebo svým jazýčkem?"

Psali si přes chat na Facebooku. Zprávička, která hlasitě zapípala, v ní vyvolala velké vzrušení.  

"Zlíbej mi můj poštěváček," odepsala.

Ve skutečnosti Drahoše neznala, jenom věděla, jak vypadá. Byl inženýr, manažer, ale to ji nezajímalo. Vypadal dobře a ona si představovala, že to spolu dělají. Znala jeho koníčky, jeho hudební vkus a taky to, že má velké přirození. Napoprvé jí totiž poslal svoji fotku. Nežádala ho o to, bylo jí to trapné, ale překvapivě ji to vzrušilo.

Nebyl první ani poslední, se kým flirtovala. Krátila si tím večery, když nemohla usnout. Mladá holka lásku potřebuje, zpíval Nohavica, kterého si často pouštěla. Byla to muzika jejího dětství. Uklidňovala ji a odplavovala únavu. K tomu ještě měla všechny ty chlapy na Facebooku. Přes mobilní telefon toho zvládla opravdu hodně.

"Chci, abys dělala výkonnou ředitelku," řekl jí Pavel a přitom jí věnoval nový velký telefon zn. iPhone.  

"Děkuju, pane starosto," řekla překvapeně.

Okamžitě se vrhla do řízení firmy. Ze všeho nejvíc se jí osvědčil právě nový smartfon. Všechno zvládala prakticky přes něj, komunikaci s klienty, dodavateli i svými kolegy. Měl opravdu úctyhodnou úhlopříčku, takže ho využívala spíš jako tablet. Zakoupila si k němu růžovou krytku, aby si nepřipadala tak neosobně. Každé ráno si ho pečlivě vyleštila hadříkem namočeným v odlakovači.  

Nosila ho v kabelce, ale tam zůstával málokdy. Když ráno vyšla z domu a čekala na metro, vyřídila spoustu věcí. Dokonce i v metru, které bylo občas přelidněné, se věnovala mobilování. Bylo to lepší, než vnímat divné figury, které tam seděly. Projela firemní poštu, dala mesidž Pavlovi, pak si přečetla novinky a najela na Facebook, aby odpověděla na nějaké dráždivé vyznání lásky.

"Posílám ti ranní pusinku!" napsal jí Dominik.  

Nebyl hned ten svět lepší? Něco sladkého mu odepsala, usmála se a měla hned větší chuť do práce. Ostatní ctitelé musí počkat. Vtrhla do firmy jako úplný uragán. Její podřízení, bezpečáci a sekretářky, na ni už čekali na ranní poradě. Všechno vyřizovala přes mobil. Kalendář, úkoly, smlouvy, objednávky i bankovnictví. Když jí někdo neuměl dát jasnou odpověď, našla si ji v mobilu.

"Ajfon se nikdy nemýlí," říkala s oblibou.    

Když měla jednání, na chvíli si vypla zvuk, ale stejně měla mobil přímo před očima, aby jí nic neuniklo. Vyžádala si třeba další informace a na velkém displeji si je pak četla, aniž by ztratila oční kontakt s klientem, který seděl za stolkem. Její podřízení ji už znali. Jakmile klient vyšel ze dveří, všem rozeslala SMS, kde jim zpravidla sdělila, že jednání skončilo novou smlouvou.

"A to jsem neměla ani minisukni," usmála se.

Byla s iPhonem dokonale srostlá. Nosila si ho i na oběd a držela si ho před sebou, zatímco jedla sushi. U Okamury, kam chodila, bylo narváno a ona se nechtěla nechat rušit. Vyznávala japonský minimalismus. Měla ráda funkčnost, jednoduchost a přírodu. Když večer jela domů, chvíli se ještě prošla v parku, ale mobil, protože měla stále dost práce, držela před očima jako štít před světem.

Nechtěla si připustit, že jí něco chybí. Bylo by to příliš ponižující, příliš by ji to zraňovalo. Prostě jen efektivně vyplňovala svůj čas. Když nemáte čas myslet na hlouposti, žijete šťastně: To bylo její krédo. Doma si udělala pohodlí, připravila si oblečení a vzala do ruky mobil. Musela dohnat to, co mezitím nestihla: Internetové zprávy, módu, info z burzy, soukromé maily a účet na Facebooku. 

"Už jsi připravená?" napsal její ctitel Drahoš. 

"Právě jsem si stáhla kalhotky..."

Potěšilo ji, že si má s kým povídat. Popravdě, připadala si sama. "Chci, aby sis ji krásně naladila..." 

"A co budeš dělat ty?"

Natáhla se na válendu a četla si to, co jí bude všechno dělat. Cítila, jak v ní stoupá erotické vzrušení.

"Celou tě umiluju!"

Nejradši by svůj telefon samou láskou snědla...

 

64. kapitola z románu Pseudochlap