Obchodník, co umluvil i mrtvého

06.08.2018 15:19

Zdá se, že obecně platí pravidlo, které říká, že za vším musíme hledat ženu. Z Pavla se zásluhou Martiny stával schopný obchodník. Už nevypadal jako obyčejný moula, který sjednává první obchod. Dělal pokroky i v oblasti slovního projevu. Martina mu nakoupila knihy o moderním marketingu a motivační videa, která ho měla nakopnout. Stávalo se, že i doma před zrcadlem cvičil úspěšný úsměv. "Hlavně musíte mít dokonale vyčištěný chrup," tvrdilo se v brožurce.

Snažil se působit solidním dojmem. Nechal si narůst bradku, aby vypadal o něco starší. Chodil stále vyparáděný a bylo vidět, že kravaty mu vybírá jeho dívka. Pořídil si luxusní koženou aktovku. Nosil v ní firemní letáky a své ředitelské navštívenky. Už pochopil, že předpokladem všeho je mít správný status. Nechal se titulovat pane řediteli i doma v baráku, když potkal v průjezdu popeláře.

"Zdar chlapi, dejte to šéfovi," řekl a strčil jim do ušmudlaných prstů svou bělostnou navštívenku.

Věděl, že kšefty leží všude na ulici. Stačí se pro ně sehnout a mluvit tak dlouho, dokud se nepřestanou hýbat. Pak je hodí do své aktovky a přinese je Martině jako další trofej.

 

22. kapitola z románu Pseudochlap

Celý text bude zveřejněn v pravý čas na blog.iDNES.cz