Krásná potvora mi dala šach mat

09.09.2017 07:22

Hlavní vinu na tom, že se ti dva do sebe zamilovali, měla ekonomie. Nebo spíš přednáška na VŠE, kam Michal, byť student žurnalistiky, docházel. Tehdy byla ekonomie tak zajímavá! Přednášeli tam kádři z bývalého Prognostického ústavu, bývalí i současní ministři nebo třeba předseda Liberálního institutu. Právě na jeho přednášce Michal seděl a poslouchal tlučhubu, který se před studentkami velmi rád předváděl se svými liberálními názory. „Jestli brzy neskončí,“ řekla krásná studentka, „tak umřu!“

Byla to šťastná hra osudu? Líbila se mu a tak jí navrhl, že si spolu něco zahrají, aby jí to uteklo. Valérie to přijala s humorem a vytrhla ze sešitu list A 4. Byl to čtverečkovaný papír a oni začali hrát piškvorky. Jako kdysi na základce. Hráli tak dlouho, dokud jim vystačil papír. Když to po přednášce sečetli, Michal s hrůzou zjistil, že prohrál šest ku sedmi. Ta porážka ho zamrzela, ale rozhodl se z ní vytřískat kapitál.

„Musíme oslavit tvoji výhru,“ řekl.

„Fakt, a kde?“

Každá láska začíná jinak, ale všechny končí stejně. Tehdy ještě nevěděl, že je Valérie už dva roky vdaná. Vypadala spíš jako lolitka.  

 

57. kapitola z knihy Otcovství

Celý text bude zveřejněn v pravý čas na blog.iDNES.cz