Co s takovým člověkem, který paušálně neodsuzuje vládní politiky? Neměli by ho ti znalejší a vědoucí postavit ke zdi? Jak to, že nevidí, že se u nás rozlezla korupce jako rakovina, jak to slavně prohlásil Michael Kocáb? Tentýž Michael, který se kdysi, jistě čirou náhodou, sám namočil do potíží investičního fondu Trend?

Nevznikají takto náhodou všechny fámy? Stačí vyslovit jméno a už leckteří jako mrchožrouti vědí, že pan Michael kradl. Já to nevím, proto to neříkám. Jen mě poněkud zaráží, jak může právě takový muž moralizovat na téma korupce.

Není to nakonec tak, že nejvíc vždycky kejhá potrefená husa? Ti, kdo dnes tak kejhají, mají často sami máslo na hlavě. Fascinuje mě, jak útočí zejména na premiéra, na kterého, světe div se, zatím nikdo nic nemá. Pravá hospodská mentalita.

Ne, nemyslím si, že byznys neovlivňuje politiku, že není korupce. Jen nehodlám vidět svět černobíle, zvláště ne svou vlastní zemi. Naše země vzkvétá, přestože by mohla jistě vzkvétat mnohem víc. Oproti všem dobám minulosti je dosti rozkvetlá,. Vidět svět - i politiku - černobíle, je slepota fanatiků.

Je to stejné, jako když rádoby fanda kouká na fotbal. Jemu nejde ani tak o to mužstvu přát, jako křičet a řvát. Vidí, jak fotbalista špatně nahrává, jak špatně střílí, fanoušek by to zvládl jistě ze všech nejlíp. Fanoušek vidí sám sebe na místě politika. Zapomněl na jedinou drobnost, že neumí hrát fotbal.

Je to o to pikantnější, když je pravicovým voličem. Volá po konci vlády, přestože by měl vědět, že jiné hráče naši nemají. Ale tím se fanatik nezabývá. Čím míň něco ví, tím radikálnější názory má. Blbá nálada je nálada blbců.