Erotický román

Láska je věčné téma, může být pro nás naplněním i zmarem, vášní i nenávistí, ale také něčím, co nás přesahuje. Může být naší lidskostí. Je jen na nás, jak s ní naložíme. Tomáš je příliš mladý, aby věděl, co hledá. A když potká Terezu, zpočátku ho ani nenapadne, že se v jeho životě přihodilo něco důležitého. Běžná studentská láska, jakých jsou tisíce. Tak proč má výčitky svědomí, když Terezu banálně zklame. Je to její zranitelností? Její krásou, která ji činí osamělou?

Vydalo Nakladatelství Baronet, 2004

Reedice Nakladatelství KLAR, 2013

Ukázka  mobil   Koupit

 

 

Neodsouditelní

Román je literární "obžalobou" posledních 20 let v naší zemi. Jedná se o příběh psaný pohledem mladého státního zástupce, Dana Barana, který prožívá vlastní chyby, vnímá zločiny své doby, politické kauzy i morální klima společnosti. Přitom si uvědomuje, že kdo chce soudit druhé, měl by začít nejdříve sám u sebe. Vztah k manželce nebo milence může být stejně zločinný jako vztah k moci nebo penězům. Kdo by odolal pokušení, když jsme zdánlivě takřka neodsouditelní? 

Vydalo Nakladatelství KLAR, 2012

Ukázka  mobil  Koupit

 

             

Otcovství

Velký generační román, psaný jako sled epizod, ve kterých hledáme životní smysl. Být tátou je jedna z nejtěžších rolí ve společnosti. Čtyřicátník, bývalý novinář, vyléčený alkoholik, si hledá vztah ke svým dětem. Po několika rozvodech je jeho otcovství spíš symbolické. Samozřejmě, že si za to může sám. Jeho osud změní až pozapomenutý syn ležící zraněný v nemocnici. Darovat mu ledvinu je pro Michala zkouškou, která změní jeho život.

Vyjde v Nakladatelství KLAR, 2018

Ukázka  

 

Talent pro manželství 

Na počátku věřili, že jejich vztah vydrží v milenecké harmonii navždy. Po několika letech soužití se jejich představy vzdalují realitě a oni se cítí být podvedeni. Toto že je ideál šťastného soužití? Ta únavná všednost a monotónnost, ten odpor k intimitě dřív tak milovaného člověka? Bude to tak už natrvalo? Proč jim připadá, že jejich svobodní, ničím nesvázaní vrstevníci jsou na tom líp? Jejich život směřuje ke krizi. Mají se rozejít nebo vytrvat? Kvůli dítěti či konvencím? Co bude dál?

Vydalo Nakladatelství Barrister, 2011                       

Reedice Nakladatelství KLAR, 2015

Ukázka  mobil  Koupit


 

 

Povídky plné lásky

Krátké jasné a svižné příběhy. Název povídek je, jak je u autora zvykem, sebeironický, ale nakonec v důsledku naprosto výstižný. Láska má dnes mnohem víc podob, než se na první pohled zdá. „Bob mluvil monotónním hlasem robota. Přesto z něj bylo cítit, jak si uvědomil doktor Altman, velkou úzkost: Ty ženy mi nešly na rozum. Vše bylo pokaždé jinak. Mám v sobě x-programů, jsem všestranný, ale co je moc, to je moc. Nešlo jim totiž jen o tělo. Ty harpyje mi chtěly vysát mou duši."

Vydalo Nakladatelství KLAR, 2016  

 Uká zka   mobil  Koupit 

 

 

Zprávy z pekla

Eseje o světě, ze kterého si děláme peklo jen my sami. Žádný bůh, ďábel nebo tajemná síla nás neovládá. Každý může změnit svůj naučený úhel pohledu. Poznat, že svět je jednoduchý. Nic si nenalhávat ani si nevymýšlet. Zbavit se pověr, předsudků a světonázorů. Vnímat jen to, co skutečně je. Se zvědavě otevřenýma očima. Bez strachu, bez manýr a bez maškar. S jistou dávkou humoru. Být sám sebou a sám kvůli sobě. Být svobodomyslným "dítětem".

Vyjde v Nakladatelství KLAR, 2020   

Ukázka